Heiligverklaring Titus Brandsma

vrijdag 13 mei 2022

Zondag 15 mei wordt pater Titus Brandsma, samen met nog negen andere zaligen, door paus Franciscus heilig verklaard. Titus Brandsma’s vele activiteiten voor kerk en samenleving, zijn principiële verzet tegens het nazisme en zijn martelaarsdood in het concentratiekamp Dachau getuigen van zijn rotsvaste geloof en intense betrokkenheid met medemensen. 

De heiligverklaring van Titus Brandsma trekt grote belangstelling van de nationale en internationale media. Voor vele journalisten is pater Titus een inspirerend voorbeeld vanwege zijn dappere opstelling als journalist voor en tijdens de oorlogsjaren. 

KRO-NCRV doet op tv en online live verslag vanuit Rome en vanuit Friesland. De plechtigheid op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad begint om 10.00 uur.

Naar nieuwsoverzicht